O nás

Jednou vstanem, zabalíme, ze Slatiny odletíme.....

To je úryvek textu z písně Nešvil od Boba Šašecího, bývalého a vlastně zakládajícího člena Nešvilského krúžku. Bob už bohužel není mezi námi. Odešel do country-rockového nebe, kropit nás ostatní kapičkami hudební inspirace. Jeho písničky však zůstávají. Stejně tak zůstává a stále sílí soubor, který vymyslel a přivedl k životu. Nešvilský krúžek!

 

COUNTRY MUZIKA "NATVRDO" Je to ještě country ve své "nejtvrdší" country rockové podobě, a  nebo je to už tvrdý bigbít, který má v sobě jen něco z countryové melodičnosti nebo dokonce pouze  zlomek motivů známých hitů? Takovou otázku si možná občas položí ti, kteří si vyslechnou zvukové a  obrazové nahrávky, jež mají s country leccos - někdy, jindy méně - společného.

 

Kapela byla založena v září 1987 několika přáteli, kteří před tím hráli jinou hudbu (pop-rock, heavy metal, underground) než C&W. Tito muzikanti o sobě tvrdí, že z původních hudebních seskupení byli vyobcováni pro svou výjimečnost. A jak vidí kapela sama sebe v odrazu Českomoravského country zrcadla? Když může být v Praze krúžek Valašský, proč by nemohl být v Brně krúžek Nešvilský. Jakkoliv postupuje kapela přece jen blíž a blíž k rocku, country mají opravdu rádi. Oblibu country u nás si vysvětlují tím, že jsou to vlastně moravské lidovky, exportované do Ameriky osídlenci, a nyní vrácené do původní vlasti. Tyto kolosální objevy dokázali s vážným obličejem tvrdit i přehrávkovým komisím zahnívajících osmdesátých let. Kapela již natočila několik CD. Posluchače se snažila  oslovit například svou cover-verzí letitého hitu Scota Mc Kenzieho - SAN FRANCISKO - , který má hodně  blízko k pop-country. Jinou peckou byla pak  svérázná kompilace na motivy melodie z filmu Sedm  statečných s textem Jana Vyčítala, Vlak v 0.5, ale to vše zpíváno v Brněnském hantecu.

 

Koncertování Nešvilského krúžku bylo vždy pověstné. Kromě kovbojských klobouků, dlouhého kabátu a šortek s medvídky Boba Šašecího, s sebou dodnes vozí neopomenutelného maskota "houpacího koníka", v jehož sedle se zpěvák hrdě vozí.

 Koníka je potřeba na pódiu "nakrmit" pořadateli nelibě tolerovaným senem, nebo jej třít, když se "zpotí". V podobném duchu probíhaly a probíhají i ostatní akce, jako například ples Nešvilského krúžku, či volby nešvilské miss. 

 

 První CD Nešvilský krůžek bylo vydáno roku 1998 a jednalo se o průřez tvorbou kapely, poskládaný z demosnímků deseti let její existence.

 

© 2024 Nešvilský krůžek. Implementace a design: 2d.cz. Běží na CMS Drupal. Přihlášení .